Saksonia III

Kto chce kupić to zdjęcie?!? Wszak jest lepsze niż najdroższe zdjęcie świata! Super okazja! Tylko dzisiaj! Zadzwoń teraz! Zadzwoń terasssss…!

Oczywiście odnoszę się do fotografii „Rhein II”, której autorem jest Andreas Gursky. Parę lat temu sprzedano ją za ponad 4 miliony dolarów. Zrobiła się z tego też mała afera, bo okazało się, że autor wyciął ze zdjęcia rzeczy, które „zaburzały” mu piękny ów obraz. I pojawiły się pytania czy było to postępowanie „etyczne”. Bo ja wiem czy można tutaj o etyce jakiejś mówić? Zrobił gość zdjęcie, coś tam podłubał, wystawił na sprzedaż i znalazł kupca. Co w tym nieetycznego? Ani pedofilii na nim nie ma, ani do brania narkotyków nie zachęca.

Tak czy inaczej jak z mojego nic nie usuwałem. Pejzaż saksońki „100% natural” 😉

mp

Reklamy
This entry was published on 13 kwietnia 2017 at 15:23. It’s filed under zdjęcia "zewnętrzene" and tagged , , , , , , , . Bookmark the permalink. Follow any comments here with the RSS feed for this post.

One thought on “Saksonia III

  1. Może Twój saksonian miałby większe wzięcie, gdybyś jednak coś z niego usunął, albo dodał coś do niego, a potem napisał gdzieś, bo ja wiem, choćby w „Świecie Obrazu”, artykuł o tym, że polski fotograf usunął ze swojej fotografii belę słomy i domaga się za swoją tak manipulowaną fotografię miliona rubli. Albo rupii, bo ruble u nas są niepolityczne…

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: